To już 10 #lejektresci…

18 marca 2019

To już 10 #lejektresci ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
Utworzyłem grupę na FB, do której serdecznie zapraszam.

1) Streszczenia ciekawych książek niefabularnych.
Książki z zakresu rozwoju osobistego, popularnonaukowe, ekonomiczne. Część z tych książek jest trudno dostępna na polskim rynku, więc dzięki tym streszczeniom można poznać ich główne przesłanie.

Book Summaries: Popular Books Summarized in 3 Sentences or Less

2) Analiza sukcesu newslettera.
Dzięki czemu The Morning Brew zyskał ponad milion subskrybentów i zarabia ponad 200k $ tygodniowo.
Bardzo prosty model biznesowy oparty na reklamach sponsorów. Skupiają się tylko na jednej działalności, newsletterze. Ich strona jest tak prosta, jak tylko się da (strona do zasubskrybowania i podziękowanie). Pojedynczy kanał marketingowy. Nastawienie na referencje (jak ktoś ma zamiar dołączyć to proszę o skorzystanie z mojego reflinka: morningbrew.com/?kid=47e59401 Może dostanę jakiś kubek :D). Tworząc profil odbiorcy, mieli w głowie swojego znajomego, dzięki czemu łatwo trafili do podobnie myślących ludzi. Prosta propozycja wartości: „Become Smarter in Just 5 Minutes”. Wysoka jakość tekstów. Odpowiednia granica między clickbaitem a wyjawianiem wszystkiego w tytule. Odpowiedź na postawione pytanie znajduje się dopiero pod koniec tekstu. Reszta w linku:

[Reverse Engineered] How The Morning Brew Newsletter Makes 200K Per Week from marketing


Jakby ktoś chciał się zapisać: https://www.morningbrew.com/?kid=47e59401

3) Firefox Send
Nowa usługa od mozilli pozwalająca na przesyłanie plików do 1GB (2,5GB po zalogowaniu). Alternatywa dla wetransfera i myairbridge nastawiona na prywatność. Umożliwia ochronę plików hasłem lub wygaśnięcie np. po jednym pobraniu.
Zajumane z #unknownews.

Introducing Firefox Send, Providing Free File Transfers while Keeping your Personal Information Private

4) Nowy ebook od Facebooka dotyczący strategii marketingowych.
W jaki sposób przeprowadzać testy różnych działań marketingowych. Odpowiednio duża ilość danych jest kluczowa aby wyniki były miarodajne. W przypadku niektórych modeli biznesowych za dużą część sprzedaży może odpowiadać jedna osoba lub jedna firma. Wyizolować różne zmienne tak, aby na siebie nie wpływały. Brać pod uwagę, że grupa docelowa i kontrolna mogą się wymieszać. Testy mogą mieć oddziaływanie także długoterminowe, pozyskani klienci zdecydują się na naszą ofertę również w przyszłości.
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t39.8562-6/54304857_395622097923420_7762660548612718592_n.pdf?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-ams3-1.xx&oh=735cdcee1b8b3724be9b5335a37bbcf9&oe=5D1F5507

5) W jaki sposób dzisiaj rozpocząłbym biznes lokalny?
Podane na przykładzie firmy sprzątającej. Plan podzielony na 30 dni.

Here’s how I would start my local business from scratch again from Entrepreneur

6) Blog z mnóstwem artykułów o budowaniu nawyków i produktywności
Tak, to ten sam blog co w pozycji 1). Autor wydał popularną książkę o nawykach, więc warto sprawdzić jego artykuły o tej tematyce.

Best Articles

7) Irracjonalne procesy myślowe
Jakość naszego samopoczucia i życia w dużej mierze zależy od naszych myśli. Dlatego warto eliminować schematy i procesy myślowe, które są irracjonalne. Najpowszechniejsze z nich to:
-widzenie wszystkiego jako czarno lub białe
-wyciąganie pochopnych wniosków
-niedocenianie pozytywów
-traktowanie porażek osobiście
-zamiast „muszę” i „powinienem” myśleć „chcę” i „decyduję”

5 irrational thinking patterns that could be dragging you down — and how to start challenging them

8) SEO od podstaw
Zarówno w formie wideo, jak i artykułu. Co to jest SEO, budowanie strategii biznesowej, a na jej podstawie budowanie strategii SEO.
https://moz.com/blog/one-hour-seo-guide-part-1-seo-strategy

9) W jaki sposób HomeToGo wyprzedziło Airbnb w wynikach wyszukiwania
HomeToGo szybciej się dostosowywało do nowych algorytmów Google’a. Zdobyło przewagę w popularnych słowach kluczowych nie dzięki ilości, ale jakości. Airbnb pozwala wyszukiwarce indeksować strony z wynikami wyszukiwania, co odpowiada za 88% ich widoczności przez Google. Takie podejście działało w 2009, ale nie działa w 2019. Lekcja z tego jest taka, aby pozwalać indeksować tylko wartościowe strony naszej domeny, a resztę blokować poprzez robots.txt

2009 vs 2019 SEO. How HomeToGo Overtook Airbnb

10) Techniki storytellingu
Większość historii z książek lub filmów można uprościć do jednego z podstawowych schematów opowieści. Te same schematy wykorzystuję się też w marketingu.

Techniki storytellingu: kształty opowieści

11) Jak wygląda farma klików?
Ciekawostka na koniec. Atencyjny różowy pasek w 0:29

***
Jak śledzić kolejne zestawienia?
Facebook *** Mirkolista *** RSS *** albo tag – #lejektresci

#rozwojosobisty #ksiazki #seo #marketing #marketinginternetowy #startup #biznes

No Comments

Comments are closed.