Powiem wam że to co się…

21 listopada 2019

Powiem wam że to co się dzieje na rynku nieruchomości to już zakrawa o absurd ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nikomu nie potrzebna praca, mieląca zasoby, mieląca czas pracy ludzi, napędzana tanimi kredytami ( ͡° ͜ʖ ͡°) A więc z życia wzięte:

W mieście wojewódzkim pewien właściciel postanowił sprzedać mieszkanie 60m2 po okazyjnej cenie 330 tysi czyli jakieś 5300zł/m2. Mieszkanie naprawdę ładne, 3 pokoje w tym jeden przechodni, wyremontowane 6 lat temu, sprzęty 6 letnie zadbane, płytki, podłogi. Kibel łazienka osobno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I zjawił się Pan handlarz (w branży tzw. flipper) który odkupił to mieszkanie i uwaga! Skuje wszystko do gołych ścian i przerobi mieszkanie według swojego ustalonego projektu który już wcześniej robił – na pięć samodzielnych pokoi a tak naprawdę boksów xD wykończonych białymi meblami z ikei i sprzeda za 2 miesiące jako mieszkanie inwestycyjne pod wynajem za 7300-7500zł/m2 xD Przy okazji remontu wyjebie wszystkie dobre sprzęty na śmietnik + podłogi + płytki będące w bardzo dobrym stanie i uwaga(!) w tej ciasnocie dodatkowo połączy kibel z łazienką tak żeby wynajmujący z rana czekali w kolejce żeby się wysrać xD Takie nowoczesne usprawnienie na miarę XXI wieku xD

Stare mieszkanie jest tańsze i gdyby zostało wynajęte mniejszej ilości osób (3-4 ludziów) to spokojnie by się zwracało z odpowiednią stopą zwrotu, no ale Pan handlarz musi mieć zysk więc przerobi mieszkanie na boksy i kilku ludzi przez dobrych parę lat będzie się zrzucać na jego prowizje (która zostanie od razu opłacona przez osobę kupującą to mieszkanie od handlarza).

Efekt? Ludzie tracą czas, komfort mieszkania spada, masa dobrego sprzętu ląduje na śmietniku, ceny nieruchomości pompowane takimi zabiegami wzrastają… Same plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nic tylko zapieprzać jeszcze więcej w robocie i dołożyć swoją cegiełkę PKB do tej karuzeli spierdolenia.

pokaż spoiler Fakt faktem że właściciel zjebał sprzedając fajne mieszkanie w cenie mieszkania do remontu

#nieruchomosci #januszebiznesu #biznes
taguję też #praca #pracbaza #korposwiat bo wy lubicie kredyciki na chów klatkowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i wołam @Scaab ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo to coś dla Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No Comments

Comments are closed.