Mało kto na wykopie wie, że…

16 lipca 2019

Mało kto na wykopie wie, że … Polska jest lokalną, eksportową potęgą. Jesteśmy m.in. europejskim zagłębiem części samochodowych i nie tylko podzespołów bazowych dla niemieckiej motoryzacji. Nasza siła tkwi w zamiennikach. „Dekadę narzekano, że Polska, zamiast być producentem zagranicznych samochodów, staje się zaledwie dostawcą dla nich komponentów. Dziś jesteśmy europejską potęgą w ich produkcji. A przy tym polskie firmy wyszły za granicę i wytwarzają części na całym świecie, od Brazylii po Chiny”. Wartość polskiego rynku części przekroczyła 60 miliardów złotych.

Do tego, Polska produkuje okna, drzwi, meble, elementy budowlane, materiały budowlane. Znane są też konstrukcje elektrowni wiatrowych, które nocami jeżdżą do Niemiec, blokując przy tym ruch (gabaryty). O jachtach nie muszę mówić.
Żywność również jest znana, ale np. jesteśmy 3 producentem tytoniu w Europie, ot, ciekawostka. Inna ciekawostka, to najnowocześniejszy piec huty na świecie, kosztował ponad 1mld złotych, zlokalizowany na Dolnym Śląsku. W sumie do portfolio, ale dzięki temu, wykonawca realizuje inwestycje w innych krajach.
Ot! Powiesz piec. Co powiesz, na wielopiętrowy budynek najeżony komputerami, elektroniką, czujnikami? Bo tak ten piec wygląda.

#odczarowujemywizerunekpolski

#chlewobsranygownem #polska #motoryzacja #ekonomia #gospodarka #biznes

No Comments

Comments are closed.