Dzisiaj eksperymentuję z…

26 marca 2019

Dzisiaj eksperymentuję z trochę krótszym #lejektresci. Chcę, żeby te zestawienia były łatwiejsze do przyswojenia. Jeśli ktoś będzie nadal odczuwał głód informacji, to w komentarzu znajdzie kolejne linki. Co myślicie o tym pomyśle?

1) Przykładowe schematy cold maili
Dokument w języku angielskim. Przykładowe scenariusze (łącznie jest ich 15) to m.in. sprzedaż usługi, uzyskanie odpowiedzi, umówienie spotkania. Pod każdym mailem jest dodatkowo krótka analiza.
https://drive.google.com/file/d/0B04JVLQ6BTEcWkY5TVFrZkRiTWs/view

2) Jak więcej zapamiętywać z książek?
Przede wszystkim nie każdą książkę trzeba doczytać do końca. Jeśli lektura nas nie wciąga i nie wynosimy z niej nic nowego, to powinniśmy bez wyrzutów sumienia zabrać się za kolejną. Najlepiej jest czytać o tematach, którymi aktualnie się zajmujemy i które możemy przetestować w praktyce. Sporządzać notatki, do których możemy potem łatwo wrócić. Tworzyć powiązania z innymi ideami, które już znamy. Napisać krótkie streszczenie. Zagłębiając się w nowy temat nie ograniczać się tylko do jednego źródła. Wracać do najlepszych książek.

7 Ways to Retain More of Every Book You Read

3) Zakupy bezpośrednio w Instagramie
Instagram wprowadza funkcję zakupów wewnątrz aplikacji. W ramach ciekawostki dodam, że nad narzędziem o takiej samej funkcji pracował jeden z użytkowników Indie Hackers i wypuścił je tego samego dnia. Raczej się nie ucieszył z tej wiadomości…
https://instagram-press.com/blog/2019/03/19/instagram-checkout/
wpis z IH: https://www.indiehackers.com/harrydry/post/725ec1cb52

4) Zmiany w targetowaniu reklam FB
Wybór wieku, płci i miejsca zamieszkania grupy docelowej nie będzie możliwy przy reklamowaniu nieruchomości, pracy i kredytów.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-03-19/facebook-pledges-to-block-discriminatory-advertising

5) Nowy algorytm rankingowy Google
https://www.seostation.pl/wiedza/nowy-algorytm-rankingowy-od-google

6) Wykres popularności mediów społecznościowych w wyszukiwarce Google
Wyraźnie widać jak wzrost popularności FB i TT w latach 2009-2011 doprowadził do upadku myspace i friendstera. Najczęściej wyszukiwane obecenie są Instagram i Reddit.
https://i.redd.it/vd9xt5hm6oi21.jpg

***
Jak śledzić kolejne zestawienia?
Facebook *** Mirkolista *** RSS *** albo tag – #lejektresci

#marketing #marketinginternetowy #ecommerce #biznes #socialmedia

No Comments

Comments are closed.